Social Icons

News

Największy na świecie salon Audi

W Dubaju odbyło się niedawno uroczyste otwarcie największego salonu marki Audi na świecie.

Pomieszczenie ma ponad 8,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej i biurowej na trzech poziomach. Do transportu samochodów pomiędzy piętrami służą dwie windy. Najbardziej ekskluzywny charakter ma pierwsze piętro, gdzie kupujący ma ogromne możliwości skonfigurowania swojego auta - jest tu cała gama lakierów, materiałów oraz indywidualni doradcy. Ponadto klienci tego największego salonu Audi na świecie, będą mogli skorzystać z wielu innych udogodnień, między innymi ze specjalnego pomieszczenia do modlitwy, przeznaczonego dla pracowników jak i klientów salonu.


Nowy Mercedes klasy S - po pierwsze bezpieczeństwo

Mercedes słynie z wprowadzania innowacyjnych i niespotykanych wcześniej rozwiązań w swojej ekskluzywnej limuzynie. Najnowsza generacja klasy S również może się pochwalić szeregiem systemów, które uczynią jazdę jeszcze bezpieczniejszą i bardziej komfortową.

Nową epokę w dziedzinie samochodowego bezpieczeństwa rozpoczął 10 lat temu system PRE-SAFE®, zdolny z wyprzedzeniem wykryć ryzyko wypadku i przygotować do niego zarówno samochód, jak i jego pasażerów. Kolejne wcielenie Klasy S - którego premiera odbędzie się w następnym roku - znowu odegra rolę pioniera. Nowa Klasa S będzie na przykład miała „oczy” nie tylko z przodu - otrzyma 360-stopniowe pole widzenia.
A co jeszcze znajdzie się na jej pokładzie? Oto krótki przegląd nowych systemów wspomagania i tych już stosowanych z rozszerzoną funkcjonalnością:
  • DISTRONIC PLUS i Steering Assist pomagają kierowcy utrzymywać samochód na pasie ruchu i mogą nawet automatycznie podążać za pojazdem poprzedzającym przy niewielkich prędkościach.
  • Po raz pierwszy Brake Assist BAS PLUS wraz z Cross-Traffic Assist jest w stanie wykryć ruch poprzeczny, a także przechodniów, i w razie potrzeby zwiększyć odpowiednio siłę hamowania wywieraną przez kierowcę.
  • Active Lane Keeping Assist przez uruchomienie hamulców po jednej ze stron samochodu chroni przed nieumyślnym opuszczeniem pasa ruchu. Może on rozpoznać także pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka lub znajdujące się na sąsiadującym pasie.
  • Adaptive Highbeam Assist PLUS pozwala na stałe włączyć światła drogowe bez oślepiania kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka przez maskowanie ich w stożku światła.
  • Night View Assist PLUS może ostrzec kierowcę przed potencjalnym zagrożeniem, stwarzanym przez pieszych lub zwierzęta na nieoświetlonym obszarze z przodu samochodu przez automatyczne przełączenie wyświetlacza prędkościomierza na krystalicznie czysty podgląd obrazu z kamery i zaznaczenie źródeł niebezpieczeństwa. Funkcja spotlight może również oświetlić wykrytych przechodniów.
Dodatkowo, Mercedes-Benz poszerza zakres ochrony dla pasażerów tylnego rzędu siedzeń, stosując aktywne klamry i beltbagi - pasy z poduszkami powietrznymi. Wraz z premierą najnowszej Klasy S, Mercedes-Benz całkowicie przestawia się też na technologię LED - na pokładzie samochodu nie będzie ani jednej żarówki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz